Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Wydawnictwa CBA

Przegląd Antykorupcyjny nr 12 – The Anti-Corruption Bulletin

Polecamy najnowszy anglojęzyczny numer czasopisma Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Przegląd Antykorupcyjny (The Anti-Corruption Bulletin. Integrity Testing), który poświęcony został tematowi testów integralności.

  • Przegląd Antykorupcyjny nr 12 – The Anti-Corruption Bulletin_ okładka

Prezentowany numer to anglojęzyczna wersja periodyku, który tym razem powstał dzięki współpracy CBA z przedstawicielami służb i wyspecjalizowanych instytucji Bułgarii, Czech, Mołdawii, Serbii, Rumunii, USA i Węgier. Najnowsze wydanie poświęcone zostało tematyce testów integralności – narzędzia wykorzystywanego w celu wykrywania przypadków niezgodnego z prawem postępowania funkcjonariuszy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych.

W opublikowanych na łamach Przeglądu Antykorupcyjnego artykułach opisano m.in. uwarunkowania towarzyszące wprowadzaniu testów integralności oraz sposoby ich przeprowadzania. Zagadnienie zaprezentowano zarówno w perspektywie rozwiązań funkcjonujących w ramach zagranicznych systemów prawnych, jak i wniosków wypływających z koncepcji wprowadzenia testów integralności do ustawodawstwa krajowego.

Zachęcamy do lektury.

 

Opublikowano w dniu 12.11.2020 r.

przez Wydział Informacji i Edukacji Antykorupcyjnej GSz CBA

do góry