Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uzupełniono zarzuty

Rzeszowski lekarz usłyszał kolejne zarzuty korupcyjne. Mężczyzna w listopadzie został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W piątek Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie wydała postanowienie o uzupełnieniu zarzutów.

58-letniemu lekarzowi Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie przedstawiła 12 kolejnych zarzutów korupcyjnych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna przyjmował łapówki od pacjentów w zamian za opiekę i lepsze warunki pobytu w szpitalu. Lekarz jest także podejrzany o oszustwo. Z ustaleń śledczych wynika, że mógł wprowadzać pacjentów w błąd co do faktu, że przeprowadzano im płatne badania podczas, gdy faktycznie ich wykonanie było bezpłatne.

Wcześniej mężczyzna usłyszał 8 zarzutów, w tym przyjmowania korzyści majątkowych i oszustwa.

Osoby, które obiecywały lub udzielały korzyści majątkowe lub osobiste, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności kontaktując się z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub Prokuraturą Apelacyjną w Rzeszowie. Zgodnie z art. 229 kodeksu karnego: Nie podlega karze sprawca jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry