Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w sprawie CPI


Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dzisiaj rano w Warszawie agenci CBA zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 38 do 40 lat. Dwóch z nich to byli dyrektorzy dużych korporacji komputerowych. Trzeci to pracownik jednej z tych firm. Wszyscy zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Podjęte przez CBA czynności są realizowane na podstawie postanowienia prokuratora z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

Sprawa dotyczy zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych realizowanych przez Centrum Projektów Informatycznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W październiku ubiegłego roku agenci CBA zatrzymali do tej sprawy 6 osób. Wśród nich byli dwaj oficerowie Policji, którzy wcześniej kierowali Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

Zobacz artykuł na stronie CBA


 

do góry