Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

64 osoby zatrzymane przez CBA

Między innymi lekarza, prowadzących sklepy w ramach dużych sieci handlowych i przedsiębiorców – w sumie 64 osoby zatrzymało do tej pory Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa dotyczy działania na szkodę ZUS-u.

W ciągu ostatnich kilku dni agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Polski 64 osoby - 33 kobiety i 31 mężczyzn. Wszyscy są w wieku od 18 do 56 lat. Wśród nich są między innymi zatrzymany dziś rano lekarz psychiatra, jego asystent oraz przedsiębiorcy i prowadzący sklepy w ramach dużych sieci handlowych. Śledztwo dotyczy działania na szkodę ZUS-u. Chodzi o wręczanie korzyści majątkowych w zamian za wystawianie fałszywych zwolnień lekarskich.

Jest to rekordowa liczba osób zatrzymanych przez CBA w ramach jednej operacji. Wszystkie osoby przewieziono do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, która prowadzi w tej sprawie śledztwo. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty oszustwa oraz wręczania korzyści majątkowych. Wobec dwóch osób zastosowano areszt tymczasowy. Łącznie w sprawie zarzuty usłyszało już 87 osób. Zajęto też mienie w wysokości ponad 200 000 zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wyklucza kolejnych zatrzymań.


Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA


Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry