Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola za łapówkę

Pięć osób zostało zatrzymanych przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym kieleckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wśród zatrzymanych są inspektorzy, właściciele firm transportowych oraz taksówkarz.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustalili, że inspektorzy transportu drogowego z Kielc, wykorzystując swoje stanowiska, proponowali właścicielom firm transportowych uzyskanie pozytywnych wyników w trakcie prowadzenia kontroli w ich firmach. Z informacji CBA wynika, że funkcjonariusze żądali od 3 do 5 tysięcy zł w zamian za ,,przysługę”. Ze wstępnych ustaleń wynika, że inspektorzy osobiście lub przez pośredników, proponowali przygotowanie dokumentów pod kontrolę. Wszystko wskazuje na to, że ,,przymykali oczy” na nieprawidłowości w trakcie przeprowadzanych kontroli drogowych. Najwyraźniej stworzyli swoistą ,,spółdzielnię”, informując się wzajemnie o tym kto powinien być potraktowany ,,ulgowo” w trakcie takich kontroli.


Śledztwo prowadzone przez agentów CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Kielcach doprowadziło do zatrzymania pięciu osób zamieszanych w ten proceder. Wśród nich jest dwóch inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, taksówkarz oraz dwóch właścicieli firm transportowych. Wszyscy zostali zatrzymani w tym tygodniu w swoich mieszkaniach w Kielcach.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry