Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Komunikaty CBA

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBA zakończyło kontrolę w GROM-ie

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę w GROM-ie. Zebrane informacje wskazują na uzasadnione podejrzenie złamania prawa przez byłych dowódców i żołnierzy tej jednostki. Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do Naczelnego Prokuratora Wojskowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili od 6 grudnia ubiegłego roku kontrolę w GROM-ie. Dotyczyła ona procedur i decyzji podejmowanych w przeprowadzonych zamówieniach publicznych, które były realizowane od 2002 do 2010 roku.


Kilkumiesięczne wnikliwe postępowanie wykazało nieprawidłowości świadczące o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w trzech przetargach dotyczących zakupu 58 samochodów terenowych i specjalistycznego sprzętu. Zebrane przez agentów CBA materiały uzasadniają podejrzenie złamania prawa przez dwóch byłych dowódców oraz szesnastu żołnierzy GROM. Dlatego też Szef CBA Paweł Wojtunik przesłał do Naczelnego Prokuratora Wojskowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z wnioskiem o wszczęcie w tej sprawie śledztwa i powierzenie jego prowadzenia dla CBA.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA

 

Zobacz artykuł na stronie CBA

do góry