Nawigacja

Rankingi korupcji

Globalny Raport Korupcji 2008

Globalny Raport Korupcji jest sporządzany raz w roku przez grupę z Departamentu Polityki i Badań Sekretariatu Transparency International w Berlinie, wspieraną przez edytorów zewnętrznych, korektorów merytorycznych, tłumaczy i międzynarodowy panel edytorów i ekspertów.

Od 2001 roku Raport oferuje opracowanie dotyczące poziomu korupcji na świecie, analizy bieżących spraw, trendów i rozwiązań w zakresie korupcji.

W dziale tematycznym Raport prezentuje dogłębną analizę kluczowych problemów. W tym 2008 roku Raport skupia się na korupcji w sektorze gospodarki wodnej. Poprzednie edycje dotyczyły korupcji w wymiarze sprawiedliwości (2006) i ochrony zdrowia (2007). W sekcji dotyczącej krajów Raport zapoznaje z kierunkami rozwoju korupcji i reformami instytucjonalnymi w ponad 30 krajach na świecie. Sekcja badawcza przedstawia najnowsze doświadczenia i metodologiczne nowinki w diagnozowaniu i ocenie zjawiska korupcji.

Dogłębna analiza korupcji w poszczególnych krajach, najnowsze badania, zrozumiałe opracowania dotyczące mechanizmów korupcyjnych, jak również dynamiki reform na poziomie lokalnym i światowym są możliwe dzięki pracy ponad 70 ekspertów, praktyków i aktywistów z całego świata.

 

Wiecej na stronie poświeconej  Transparency International

http://www.transparency.org/publications/gcr

Pliki do pobrania

do góry