Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziennikarstwo śledcze w służbie antykorupcji

W dniach 8-9 grudnia 2011 roku w Rydze odbyła sie dwudniowa konferencja połączona z warsztatami na temat roli dziennikarstwa śledczego w  walce z korupcją. 

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Bałtyckie Centrum na rzecz Dziennikarstwa Śledczego (The Baltic Center for Investigative Journalism) ReBaltica przy współpracy z Ambasadą Królestwa Norwegii, Ambasadą Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacją Sorosa – Łotwa i  School of Economics w Rydze.

Sanita Jemberga  z Łotwy wyjaśniła przyczyny bankructwa linii lotniczych “AirBAltic", a  Siri Gedde-Dahl największy skandal korupcyjny w Norwegii. Dużym zainteresowaniem ciszyła się  prezentacja książki Andreja Soldatova i Iriny Borogan z Rosji, która traktuje o ryzyku i złożoności prowadzenia dochodzeń dotyczących służb specjalnych. „The New Nobility”, czyli „Nowa Arystokracja” po odmowie rosyjskich wydawców, obawiających się reperkusji została opublikowana w Stanach Zjednoczonych.

W Konferencji wziął udział przedstawiciel Polski, Pan Bogusław Chrobota, który przedstawił rodzimą aferę korupcyjną , tzw. Rywingate.

 

Źródła:

http://www.sseriga.edu/en/news-and-events/upcoming-events/event-archive/2011/

http://www.rebaltica.lv/en/important/a/294/investigative_journalism_versus_corruption.html

http://www.norvegija.lv/Norsk/news/Investigative-journalism-as-a-means-of-furthering-social-responsibility/ 
 

do góry