Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wiceszef ACC Bangladeszu zatrzymany

Jak donoszą media, w wyniku przeprowadzonego przez policję Bangladeszu kontrolowanego wręczenia łapówki w niedzielę wieczorem, 23 stycznia 2011 roku aresztowany został wiceszef Komisji Antykorupcyjnej (ACC). Uwieńczona sukcesem operacja specjalna była wynikiem doniesienia, z jakim do elitarnej jednostki bangladeskiej policji - Rapid Action Battalion – zgłosił się przedstawiciel firmy tekstylnej z miasta Ćottogram.

Jak podał w przywoływanej przez portal Yahoo! News wypowiedzi dla agencji prasowej AFP przedstawiciel oddziału specjalnego, informator doniósł, iż Sabbir Hassan, zastępca dyrektora ACC domaga się od właściciela firmy 5 milionów taka (niemal 195 tysięcy złotych). W przeciwnym wypadku zagroził oskarżeniem firmy o pranie pieniędzy.


Mężczyzna uzgodnił ze skorumpowanym funkcjonariuszem przekazanie łapówki w wysokości jednej piątej żądanej sumy w niedzielę wieczorem. Był to jednak element zastawionej na niego policyjnej pułapki.

Rapid Action Battalion (pol. Batalion Szybkiego Reagowania) to elitarna jednostka policji Bangladeszu. Powołano ją w marcu 2004 roku, powierzając jej zadania antyterrorystyczne i zwalczania przestępczości zorganizowanej.Więcej na ten temat pod poniższymi adresami:

http://www.thedailystar.net/newDesign/news-details.php?nid=171354

http://news.yahoo.com/s/afp/20110124/wl_sthasia_afp/bangladeshcorruption_20110124083009

http://www.english.rfi.fr/asia-pacific/20110124-bangladeshi-anti-corruption-official-caught-taking-bribe

 

 

 

do góry