Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Badania na uczciwość

Phnom Penh. Funkcjonariusze nowo powstałej kambodżańskiej jednostki antykorupcyjnej będą poddawani corocznym badaniom na wykrywaczu kłamstw.

Stojący na czele instytucji, Om Yentieng poinformował, że mające zbadać uczciwość jego podwładnych testy na wariografie są jednym ze środków stosowanych w celu zapewnienia absolutnej uczciwości funkcjonariuszy. Jak podaje “Cambodia Daily”, Yentieng dodał, że funkcjonariusze będą musieli również ujawniać informacje o tym, z kim jedli lunch, czy kolację. Przyjęcie takiej polityki zapobiec ma powstawaniu konfliktu interesów.

Dodatkowo funkcjonariusze podlegać będą kontroli jednostki wewnętrznej, do której zadań należy wykrywanie przypadków korupcji w szeregach instytucji.

Przyjętą przez instytucję politykę krytykuje członek opozycji, Son Chhay. Uważa, że przede wszystkim należy zapewnić jawność procesu rekrutacji funkcjonariuszy, w tym ich kwalifikacji. Jak twierdzi, brakuje w tym zakresie transparentności. Ponadto, należy dołożyć większych starań w celu zlikwidowania tysięcy pracowników „duchów” w szeregach administracji państwowej.

Źródło: monstersandcritics.com (24.08.2010)

 

 

do góry