Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

RPA: Zatrzymania w resorcie zdrowia

Jeden z dyrektorów Ministerstwa Zdrowia w KwaZulu-Natal - prowincji Republiki Południowej Afryki, został aresztowany pod zarzutem dopuszczenia się nadużyć finansowych. W tym tygodniu dokonanych ma zostać pięć kolejnych zatrzymań.

Aresztowanie stanowi element walki Ministerstwa z korupcją i oszustwami w jego szeregach. W wywiadzie udzielonym dla „Daily News”, stojący na czele jednostki dr Sibongile Zungu, o dokonanym aresztowaniu powiedział, że stanowi ono „pozytywny krok we właściwym kierunku”.

„Zmagamy się, by sprostać potrzebom zdrowotnym w prowincji, a korupcja w naszych szeregach stwarza  kolejne wyzwanie (…) Podczas gdy próbujemy redukować koszty, nadużycia finansowe wywierają jedynie negatywny wpływ na naszą zdolność do zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej”, powiedział dr Zungu. „Jesteśmy nastawieni na otwartość, przejrzystość i jako Ministerstwo będziemy ujawniać  przypadki osób, które są tu po to, by wzbogacić się kosztem podatników”, dodał Zungu.

Zatrzymanie urzędnika nastąpiło w wyniku kilkumiesięcznego śledztwa wewnętrznego prowadzonego przez Ministerstwo. W jego toku ujawniono proceder przyjmowania łapówek w związku z zamówieniami publicznymi oraz stosowanie fałszywej księgowości.

„Oczekujemy kolejnych pięciu zatrzymań w tym tygodniu, dotyczących setek milionów randów w związku z realizacją zamówień publicznych oraz oszustwami , do których doszło w kilku jednostkach działających w strukturze Ministerstwa”, powiedział Zungu.

Źródło: iol.co.za (10.08.2010)

 

 

 

 

do góry