Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla szefa instytucji antykorupcyjnej

Ułan Bator. Chińska agencja informacyjna Xinhua podała na swojej stronie internetowej, że mongolska prokuratura krajowa złożyła we wtorek, 29 czerwca 2010 roku, wniosek o zawieszenie w pełnieniu obowiązków szefa tamtejszej instytucji antykorupcyjnej.

Chimgee Sangaragchaa, który stoi na czele Niezależnego Urzędu do Walki z Korupcją, zarzuca się wielokrotne przypadki przekroczenia uprawnień i nadużycia stanowiska, np. w kwestiach gospodarowania finansami podległej mu agencji oraz ingerowania w prowadzone postępowania. Zarzucono mu ponadto składanie fałszywych zeznań.
O sformułowaniu wobec niego powyższych zarzutów poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej naczelnik pionu śledczego mongolskiej prokuratury. Odmówił jednak podania bliższych szczegółów odnośnie prowadzonego postępowania, zasłaniając się tajemnicą państwową.

Przewodniczący Sangaragchaa odpiera wysuwane pod jego adresem oskarżenia. W jego opinii oskarżenie go o dopuszczenie się zarzucanych mu czynów to element ataku politycznego na podległą mu instytucję. Ich przyczyną miała być odmowa umorzenia postępowania korupcyjnego prowadzonego przeciwko kilku wysoko postawionym funkcjonariuszom państwowym oraz parlamentarzyście.
Źródło: xinhuanet.com (30.06.2010)

do góry