Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja Nigerii zawieszona na 2 lata

Abuja. Prezydent Nigerii Goodluck Jonathan na dwa lata zawiesił uczestnictwo narodowej reprezentacji piłkarskiej w międzynarodowej rywalizacji. Powodem takiej decyzji jest słaby występ zespołu na tegorocznych Mistrzostwach Świata w RPA oraz podejrzenia o korupcję.

Rzecznik prezydenta, Ima Niboro, poinformował, że sprawdzone zostaną finanse Nigeryjskiego Związku Piłki Nożnej. Nie podał żadnych szczegółów dotyczących śledztwa, poza tym, że Goodluck Jonathan podjął taką decyzję po zapoznaniu się z raportem przygotowanym przez prezydencki zespół do spraw piłki nożnej.


Rzecznik Związku, Ademola Olajire, powiedział dla Associated Press, że nie otrzymał od prezydenta żadnej wiadomości na temat zawieszenia drużyny w rozgrywkach.

Nigeria została wyeliminowana z Mistrzostw Świata w fazie grupowej, po przegranej z Argentyną (1-0) i Grecją (2-1) oraz zremisowanym spotkaniu z zespołem Korei Południowej (2-2). Reprezentacja, przez zwolenników nazywana Super Orłami, przez krytyków zaś Super Tchórzami, stała się tematem ogólnokrajowych drwin.

Źródło: AP (1.07.2010)

 

 

do góry