Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczka urzędnika ulicami Moskwy

Borys Simonow – zastępca szefa Federalnej Agencji Rybołówstwa na rzekach Moskwie i Oce, uciekał przed policją ulicami Moskwy, wyrzucając przez okno samochodu dowody korupcji – znakowane przez policję banknoty. Zajęty pozbywaniem się pieniędzy Simonow spowodował wypadek, ułatwiając policji schwytanie go. Policji udało się zebrać z zatłoczonych moskiewskich ulic 9 z 10 milionów rubli.

Operacja Federalnej Służby Bezpieczeństwa była wymierzona, oprócz Simonowa, również w jego przełożonego, Romana Postnika. Policja zatrzymała go w momencie przekazania sfałszowanego kontraktu szefowi przedsiębiorstwa rybołówczego Lucia Plus, które nie posiadało wymaganych dokumentów zezwalających na działalność gospodarczą.

“The Moscow Times” podaje, że jeśli obu zatrzymanym udowodniona zostanie korupcja na dużą skalę, grozi im 12 lat więzienia.

W artykule zamieszczonym w poniedziałkowym wydaniu gazety, Nikolaus von Twickel wskazuje na powszechność zatrudniania przez firmy specjalistów od spraw pozwoleń, których głównym zadaniem jest płacenie łapówek rządowym agencjom odpowiedzialnym za ich wydawanie, np. straży pożarnej, policji czy inspekcji pracy.

Źródło:  Moscow Times 28.06.2010
 

do góry