Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Transparency International Rwanda otrzymała fundusze

Norweska organizacja pozarządowa Norwegian People’s Aid (NPA) poinformowała o podjęciu decyzji przyznania rwandyjskiemu oddziałowi Transparency International dotacji finansowej w wysokości 245 milionów franków rwandyjskich (około 1,4 miliona złotych).

O podpisaniu stosownego porozumienia pomiędzy NPA a TI poinformowano na konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie rwandyjskiej TI. Przedstawiciel NPA obwieścił, że zdecydowano o przedłużeniu wzajemnej współpracy i przyznaniu środków, by umożliwić kontynuację prowadzonych w kraju przedsięwzięć nakierowanych na walkę z korupcją oraz promocję uczciwości w administracji.

Jak podał dziennik „The New Times”, NPA poprzez swojego przedstawiciela wyraziło uznanie dla pracy i osiągnięć TI Rwanda i poinformowało, że obecna prolongata współpracy jest tylko na to dowodem. Fundusze przeznaczone zostaną na realizację takich przedsięwzięć, jak badanie związku korupcji w miejscu pracy z płcią, czy ankiet na potrzeby Indeksu Percepcji Korupcji.

W imieniu TI głos zabrała jej prezes, Ingabire Marie Immaculee, która podziękowała za środki i zaufanie oraz oświadczyła, że jest to ważny bodziec, by kontynuować walkę z korupcją.


Źródło: newtimes.co.rw (15.06.2010)

do góry