Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch dyrektorów skazanych

Jakarta. Indonezyjski specjalny sąd do rozpatrywania oskarżeń o korupcję podjął decyzję o skazaniu na karę pozbawienia wolności 2 dyrektorów jednego z największych banków w kraju. Udowodniono im przypadki korupcji, których mieli się dopuścić w latach 2002-2005.

Jak poinformował serwis informacyjny adnkronos.com, Uce Karna Uganda, dyrektor operacji bankowych oraz Abbas Suhari Somantri dyrektor ds. marketingu, zostali skazani na 2.5 roku pozbawienia wolności każdy oraz wypłatę 100 milionów rupii (40 tysięcy złotych) w ramach rekompensaty. Uznano ich winnymi sprzeniewierzenia środków należących do banku i Skarbu Państwa na kwotę odpowiednio 7,1 miliona rupii (około 2,8 tysiąca złotych) oraz 5,4 miliona rupii (około 2,16 tysiąca złotych).

Są oni współodpowiedzialni za malwersacje, których dopuścił się prezes banku Jabar, Umar Sjarifuddin. Przyjmowali od niego pieniądze, chociaż mieli świadomość, że pochodzą one ze sprzeniewierzonego przez niego specjalnego funduszu na podniesienie kapitalizacji banku. Jednak otrzymane środki przyjęli i wydali na swoje potrzeby.

Sjarifuddin, jako mózg całego procederu, został osądzony i skazany w oddzielnym procesie.

Źródło: adnkronos.com (14.06.2010)

do góry