Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wicepremier Wietnamu wzywa do walki z korupcją

Chiński dziennik „People's Daily”, powołując się na agencję informacyjną Sinhua, poinformował o apelu, jaki wystosował wicepremier Wietnamu, Truong Vinh Trong. Wezwał on mianowicie administrację rządową i samorządową do wykazania większego zdecydowania oraz zaangażowania w zapobieganie i zwalczanie korupcji.

Apel skierowany do urzędników wszystkich szczebli wystosowany został 10 czerwca 2010 roku na forum centralnej komisji sterującej ds. korupcji i kontroli. Posiedzenie komisji zwołane zostało do celów rewizji jej dotychczasowej działalności.

Jak podaje „People's Daily”, wicepremier oświadczył, że celem na najbliższe miesiące i lata będzie usprawnienie walki z korupcją oraz podniesienie skuteczności działań antykorupcyjnych. W opinii Tronga, kierownictwo urzędów centralnych oraz władze lokalne powinny działać cierpliwie, aczkolwiek zdecydowanie.

Przytoczone przez dziennik oficjalne statystyki mówią o rozpatrywaniu przez miejscowe sądy 1070 oskarżeń o przestępczość korupcyjną, wniesionych tylko w pierwszych 4 miesiącach 2010 roku.

Źródło: peopledaily.com (10.06.2010)

do góry