Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie było korupcji ws. dotacji dla Bank Century?

Jakarta. Indonezyjska Komisja do spraw Zwalczania Korupcji (Corruption Eradication Commission - KPK) oraz tamtejsze Biuro Prokuratora Generalnego (Attorney General’s Office – AGO) poinformowały, że jak dotąd, po przesłuchaniu 96 świadków, nie dopatrzyły się znamion przestępstwa korupcji w związku z dofinansowaniem Bank Century.

„Dotychczas śledztwo nie wykazało żadnych symptomów korupcji”, powiedział w środę zastępca szefa Komisji, Mochammad Jasin, na przesłuchaniu przed parlamentarną komisją.

Na przesłuchaniu obecni byli również szef policji Bambang Hendarso Danuri oraz Prokurator Generalny Hendarman Supandji.


Hendarman przyznał, że jego Biuro wykryło kilka przypadków nadużyć w związku z procedurą przyznawania dotacji, jednak dodał, ze dopóki śledczy nie znajdą dowodów na „stratę w budżecie państwa”, Biuro Prokuratora Generalnego, ani Komisja do spraw Zwalczania Korupcji, nie będą mogły sformułować korupcyjnych zarzutów.


Jeden z członków komisji wywodzący się z partii Golkar, Bambang Soesatyo, przyznał, że jest zawiedziony rezultatami dochodzenia prowadzonego przez KPK i AGO. Sutan Bathoegana z Partii Demokratycznej uważa, że zarówno AGO, jak i KPK powinny przejawiać większą inicjatywę prowadząc w tej sprawie dochodzenie.

Kończąc przesłuchanie komisja uznała, że praca policji, prokuratury i KPK nie była wykonywana w tej sprawie w optymalny sposób. Przewodniczący komisji przedstawił rekomendacje dla wszystkich trzech instytucji.

Źródło: thejakartapost.com (10.06.2010)

 

do góry