Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjni pracownicy

Rząd Kambodży po raz trzeci przeprowadza audyt zatrudnienia w administracji państwowej. Ja dotąd Rada ds. Reform Administracyjnych przy Radzie Ministrów skontrolowała 21 z 26 ministerstw, wykrywając około 2 tysięcy nieobsadzonych miejsc pracy, za które byli pracownicy nadal pobierali wynagrodzenie.

W czerwcu sprawdzone zostaną urzędy na szczeblu lokalnym - podaje "Phnom Penh Post" na swojej stronie internetowej.  Pierwszy raz taką kontrolę przeprowadzono w 1995 roku. Wtedy też wykryto 18 tysięcy fikcyjnych stanowisk, w 2000 roku w tym zakresie odnotowano spadek o niemal 50 procent. W wyniku dwóch pierwszych kontroli skasowano ponad 27 tysięcy miejsc pracy, za które "duchy" pobierały wynagrodzenie.

Według najnowszego spisu, w Kambodży jest 176,829 pracowników służby cywilnej, zarabiających średnio 81 dolarów na miesiąc.

Po opublikowaniu najnowszego raportu, na forach internetowych pojawiły się wpisy osób twierdzących, że liczba fikcyjnych pracowników jest znacznie wyższa. Jeden z forumowiczów pracujący w agencji poszukującej pracowników w Phnom Penh przyznał, powołując się na pracownika zakładu wodociągów, że 70 procent osób zatrudnionych w zakładzie było pracownikami-duchami, pojawiającymi się raz na miesiąc w celu pobrania pensji.

 
Źródła: phnompenhpost.com (19.05.2010); khmer440.com (18.05.2010); english.eastday.com (18.05.2010)

do góry