Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownicy SFDA zatrzymani za korupcję

Pekin. Pięciu pracowników Państwowej Agencji ds. Żywności i Leków (State Food and Drug Administration - SFDA) zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem przyjmowania łapówek. Inna osoba została zawieszona w pełnieniu obowiązków, donosi Economic Observer.

Skandal ujrzał światło dzienne w wyniku raportu jednej z firm farmaceutycznych, według którego Wei Liang, urzędnik departamentu ds. rejestrowania leków SFDA miał przyjąć łapówki na kwotę 1,5 miliona juanów (221 tysięcy dolarów). Departament, w którym pracował Liang odpowiedzialny jest za wydawanie zezwoleń dla środków biologicznych, takich jak szczepionki, produkty krwiopochodne, preparaty diagnostyczne, czy pożywki hodowlane oraz sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem obrotu lekami.

Zakres obowiązków wykonywanych przez pozostałe pięć osób również związany jest z nadzorem nad bezpieczeństwem obrotu środkami biologicznymi. Jak dotąd nic nie wskazuje, by osoby te zamieszane były w ten sam proceder, co Wei.

Obecny skandal korupcyjny jest już drugim z udziałem SFDA w ciągu niespełna czterech lat. Były szef agencji, Zheng Xiaoyu, 10 lipca 2007 roku został stracony za przyjęcie łapówek na kwotę 6,49 miliona juanów przyjmowanych za dopuszczanie do obrotu niesprawdzonych leków.

Źródło: chinadaily.com.cn (19.04.2010)

 

do góry