Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 dyrektorów Alstom zatrzymanych

Urząd ds. Poważnych Przestępstw Gospodarczych (SFO) aresztował 3 brytyjskich dyrektorów francuskiego potentata z branży inżynieryjnej – firmy Alstom. Zatrzymania stanowią część dochodzenia prowadzonego w sprawie domniemanego łapownictwa i prania pieniędzy.

Wszyscy aresztowani zostali zabrani na komendę policji w celu złożenia przed SFO zeznań. Zarzuca się im łapownictwo, spiskowanie w celu dokonania przekupstwa, pranie pieniędzy oraz prowadzenie fałszywej księgowości.


Urząd poinformował, że o poranku, w środę, 24 marca 2010 roku, na terenie 5 obiektów firmowych oraz 4 mieszkań wykonano wystawone nakazy rewizji. Prowadzone czynności są efektem ścisłej współpracy ze szwajcarskimi władzami oraz tamtejszą policją.

Dochodzenie ogniskuje się wokół domniemanych wypłat łapówek na terenie Wielkiej Brytanii przez podmioty zrzeszone w grupie Alstom. Jak napisał dziennik Guardian, miało to posłużyć uzyskaniu zagranicznych kontraktów, a wiązać by się miało również z praniem pieniędzy i innymi przestępstwami.


Źródło: guardian.co.uk (24.03.2010)

do góry