Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja we władzach Bostonu

Boston. Sędzia sądu federalnego Douglas Woodlock odmówił w środę odstąpienia od zarzutów korupcyjnych przeciwko byłej senator stanu Massachusetts Dianne Wilkerson oraz radnemu z Bostonu Chuckowi Turnerowi. Postanowił jednak o wszczęciu odrębnych procesów w obydwu sprawach.

Turner i Wilkerson argumentowali, że prokuratorzy postąpili skandalicznie ujawniając ich fotografie, mające być dowodem na przyjmowanie łapówek. Jedno ze zdjęć ukazuje byłą panią senator chowającą łapówkę za biustonosz.

Jednak sędzia Woodlock nie stwierdził żadnej formy manipulacji procesem ze strony prokuratury i odrzucił wnioski o odstąpienie od zarzutów korupcyjnych. Proces w sprawie Wilkerson zaplanowano na 21 czerwca tego roku, zaś rozpoczęcie procesu Turnera przewidziane jest na 12 października.

Po przesłuchaniu przed sądem, Turner powiedział, że jest rozczarowany faktem, że „sfabrykowana” sprawa będzie przedmiotem procesu. „Mamy kryzys finansowy na każdym szczeblu, a wydawanie pieniędzy na takie głupstwa jest stratą państwowych środków”, powiedział.

Źródło: examiner.com (17.03.2010)

 

 

 

 

do góry