Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzyści z bycia urzędnikiem imigracyjnym

Sąd w Toronto obejrzał we wtorek materiał filmowy nagrany z ukrycia, w ramach procesu dotyczącego przyjmowania łapówek przez urzędnika imigracyjnego oskarżonego o czerpanie korzyści osobistych o charakterze seksualnym, od uchodźców ubiegających się o prawo pobytu na terytorium Kanady.

Sąd przysięgłych twierdzi, że Steve Ellis powiedział Ji-Hye Kim, że rozważy pozytywne rozpatrzenie jej wniosku, jeśli młodsza o niego od 25 lat Koreanka będzie z nim utrzymywała relacje o charakterze seksualnym.

Na nagraniu widać, jak Ellis mówi do Kim: „Jeśli zrobimy te rzeczy na boku, to będzie OK.”. Poza tym można usłyszeć, że Ellis był bliski odrzucenia aplikacji Kim, ale chce jej pomóc, ponieważ ma nadzieję, że zostaną przyjaciółmi. Urzędnik zwierzył się Kim, że jego małżeństwo jest „koszmarem”, w związku z czym potrzebuje on dziewczyny.

Ellis starał się także zastraszyć Kim. Zapytał ją, czy potrafi dotrzymywać sekretów i powiedział, że jeśli wyjdzie na jaw, iż nawiązał on znajomość z Kim „ze względu na niestosowny cel”, ona również będzie miała problemy.

Źródło: cbc.ca (24.02.2010)
 

do góry