Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handel tajemnicami wojskowymi

Szef koreańskiej firmy zajmującej się tworzeniem nowoczesnych technologii wykorzystywanych między innymi w obronie, został aresztowany w zeszłym tygodniu pod zarzutem niepłacenia podatków oraz podejrzenia o korupcję, powiedział prokurator.

Eugene Kim, członek zarządu i dyrektor generalny Huneed Technologes, został zatrzymany 11 lutego bieżącego roku. Śledczy z prokuratury w okręgu Suwon w zeszłym miesiącu podczas dochodzenia w sprawie rzekomego sprzeniewierzenia miliarda wonów, sprawdzili już inne osoby z biur w Seulu i Gunpo.


Informatorzy podają, że firma Huneed jest także podejrzana o fałszowanie cen akcji, stworzenie specjalnego funduszu na łapówki i ujawnianie tajemnic wojskowych zagranicznym firmom.

Jeden z dyrektorów Boeinga, z głównej siedziby w Seulu, został w środę wezwany na przesłuchanie w związku z podejrzeniem powiązań o charakterze korupcyjnym z Huneed. Boeing w 2006 roku zainwestował w Huneed 20 milionów dolarów, w celu wkroczenia na rynek kontroli, komunikacji, dowodzenia i sieci (C3N). Obie firmy planują otwarcie laboratorium modelowania i symulacji w specjalnej strefie ekonomicznej Sondogo pod koniec tego roku.

Pełnomocnicy firmy Hunned zaprzeczają oskarżeniom, mówiąc, że audyt przeprowadzony w 2009 roku nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

Źródło: koreatimes.co.kr (18.02.2010)
 

do góry