Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kultura korupcji w stanie Nowy Jork

Prokuratura na Manhattanie wraz z Głównym Inspektorem Stanu rozważają postawienie zarzutów w związku z procedurami przetargowymi, gdzie dużą rolę mógł odgrywać kronizm.

Przetarg na wideoloterie umieszczone w obrębie toru wyścigowego na Queensie wygrała Grupa Aqueduct Entertainment (AEG), której częścią jest Empowerment Development Corp zarządzane przez czcigodnego Floyda Flake’a, lidera demokratycznego z Queensu. Miał on być powiązany z Malcolmem Smithem - przewodniczącym senatu i kongresmenem Gregorym Meeksem. Zrodziły się więc pytania, czy wygrana w przetargu miała związek z tą znajomością. O sprawie donoszą zarówno portal nbcnewyork.com  i inernetowe wydanie "New York Post".

Przedstawicielka organizacji pozarządowej Common Cause Susan Lerner, przyznała w wywiadzie dla MSNBC, na który powołują się następnie cytowane gazety,  że sytuacja wygląda tak, jakby wszyscy żyli w bagnie. Potwierdza to olbrzymia liczba wszczętych dochodzeń. Według Lerner, w obecnej sytuacji trudno jest znaleźć osobę w stanowym rządzie, której można zaufać, a Nowy Jork opanowała kultura korupcji w każdym aspekcie.
 
Źródła: nbcnewyork.com (15.02.2010); nypost.com (14.02.2010)
 

do góry