Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Amerykanie zatrzymali afgańskiego policjanta

Jak napisał dziennik "The Gulf Times", amerykańscy żołnierze zatrzymali oficera afgańskiej policji w północno-wschodniej części kraju. Źródła w policji oraz w wojskach NATO podały, że zarzuca się mu korupcję oraz powiązania z talibskimi terrorystami.

Atahullah Wahaab, zastępca szefa policji w prowincji Kapisa, został  zatrzymany przez amerykańskie wojska w piątek, 5 lutego 2010 roku, jak ustalili dziennikarze gazety.

Przedstawiciel ISAF (Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa pod przywództwem NATO) w wydanym oświadczeniu poinformował, że zatrzymania dokonały Afgańskie Siły Bezpieczeństwa oraz siły koalicyjne ze względu na podejrzenie nielegalnej działalności i korupcji.

Podano w nim, iż Wahaab miał brać udział przy produkcji improwizowanych ładunków wybuchowych (IED), którymi posługują się terroryści w Afganistanie przy zastawianiu przydrożnych pułapek, jak również pomagać przy ich przechowywaniu, dystrybuowaniu oraz montażu na drogach prowincji.  Dodatkowo podejrzany uwikłany miał być w działalność przestępczą, w wyniku której doszło do morderstwa oraz w korupcję przy okazji remontów dróg.

Źródło: gulf-times.com (7.02.2010)

do góry