Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skazanie dowódcy londyńskiej Policji

Były Komendant Policji Ali Dizaei został skazany na 4 lata więzienia, po tym jak został uznany za winnego „złego zarządzania urzędem państwowym i wypaczania sprawiedliwości”.

Niezależna Komisja Policji ds. Skarg (Independent Police Complaints Commission - IPCC) zarządziła śledztwo w sprawie Dizaei po tym, jak przedstawiciele władz wnieśli zarzuty do kierownictwa londyńskiej Policji.

Z ustalenie IPCC wynika, że kiedy al-Baghdadi – 24-letni twórca stron internetowych próbował wyegzekwować od Dizaei 600£ należne mu za wykonaną pracę, komendant znieważył go, aresztował, a następnie kłamał opisując całe zdarzenie. „Gdyby Dizaei odniósł sukces, Baghdadi mógł trafić do więzienia” – powiedział Nick Hardwick, członek IPCC.

Jednak 47-letni Dizaei utrzymuje, że jest niewinny. Po wyroku oznajmił, że jest on „oburzający i ustawiony”.

Nie jest to pierwsza sprawa korupcyjna w karierze Dizaei. W 1999 roku, zaledwie miesiąc po objęciu wyższego stanowiska oficerskiego w londyńskiej policji, wydział zwalczania korupcji Scotland Yardu podjął ukryte śledztwo, które doprowadziło do zawieszenia Dizaei w 2001 roku. Do służby został on przywrócony w roku 2003, po uniewinnieniu przez sąd Old Bailey.

Źródło: news.icm.ac.uk (09.02.2010)

do góry