Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant oskarżony o sprzeniewierzenie 26 mln rubli

15.01.2010 Chabarowsk. Główny księgowy policji drogowej Kraju Chabarowskiego podejrzewany jest o sprzeniewierzenie 26 milionów rubli (2,4 miliona złotych), poinformowała tamtejsza prokuratura.

Przedstawiciel Prokuratora Generalnego oświadczył, iż w sprawie głównego księgowego postępowanie podjęto na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącego o oszustwie znacznych rozmiarów, które to przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Agencja informacyjna RIA Novosti podała, że śledczy podejrzewają księgowego, iż posługując się sfałszowaną dokumentacją finansową, wyprowadził ponad 26 milionów rubli z funduszy przekazanych w latach 2008-2009 przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Ponadto, podejrzanemu zarzucono posłużenie się sfałszowanym dyplomem ukończenia studiów wyższych podczas aplikowania na stanowisko głównego księgowego.

Jest to kolejny skandal korupcyjny, których seria wyszła na jaw jeszcze w 2009 roku. W ich efekcie prezydent Dmitrij Miedwiediew wydał dekret nakazujący generalny audyt w ministerstwie, którego elementem ma być redukcja w ciągu najbliższych 2 lat stanu kadrowego o 20 procent. Zaoszczędzone w ten sposób fundusze mają zostać przeznaczone na podwyżki dla pozostałych osób.


Źródło: rian.ru (14.01.2010)

do góry