Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy wizje walki z korupcją

15.01.2010 Manila. Podczas debaty prezydenckiej transmitowanej za pośrednictwem niezależnej telewizji Studio23, kandydaci na prezydenta Filipin wypowiadali się o planach walki z korupcją - o czym donoszą

Zaproszeni do studia - senator Dick Gordon, były przewodniczący senatu Manny Villar oraz były minister obrony Gilbert Teodoro - przedstawili odmienne plany zwalczania tej patologii. Możliwość realizacji swojej wizji będzie miał ten z kandydatów, który wygra zapowiedziane na maj 2010 roku wybory.

Gordon uważał za właściwe informowanie opinii publicznej o procesie przyznawania zamówień publicznych i licencji, wraz z określeniem czasu na ich otrzymanie.

Manny Villar położył nacisk na ustanowienie ogólnych standardów postępowania dla urzędników rządowych. Według niego, proces zamówień publicznych powinien być nagłaśniany przez telewizję, a partie opozycyjne winny się mu bacznie przyglądać.

Z kolei Gilbert Teodoro skłaniał się do stosowania metody kija i marchewki. Poprawę sytuacji widział nie tylko w sankcjach karnych, ale też w poprawie warunków pracy urzędników korpusu służby cywilnej.
 
Źródła: abs-cbnnews.com (14.01.2010); manilastandardtoday.com (24.12.2010)

do góry