Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponowne przesłuchania kierownictwa BAE Systems

Londyn. Brytyjski Urząd do spraw Poważnych Przestępstw Gospodarczych (Serious Fraud Office - SFO) planuje ponowne przesłuchania kierownictwa BAE Systems, giganta oskarżonego o płacenie łapówek w zamian za zwycięstwo przy kontraktach zbrojeniowych.

Jak donosi "The Times", Tim Langdale, adwokat królewski i ekspert prawny powołany przez SFO do zbadania dowodów w tej sprawie, poinformował dyrektora SFO Richarda Aldermana, że istnieją solidne podstawy do wniesienia przeciwko kierownictwu oskarżenia.


Na SFO wywierano naciski w celu odstąpienia od prowadzenia dochodzenia w sprawie domniemanej korupcji z udziałem BAE w Arabii Saudyjskiej. Strona rządowa ostrzegała, że prowadzone śledztwo zagraża bezpieczeństwu państwa.

Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że jedną z głównych przyczyn stojących na przeszkodzie do zakończenia sprawy jest antykorupcyjne prawo Unii Europejskiej, które stanowi, że europejskie rządy nie mogą współpracować z firmami, które uznano za winne korupcji. Dyrektywa Unii Europejskiej oznacza, że skazanie BAE w procesie karnym może zrujnować firmę, która zatrudnia ponad 100 tysięcy ludzi i jest największym zaopatrzeniowcem Brytyjskich Sił Zbrojnych.


Źródło: business.timesonline.co.uk (18.12.2009)

 

 

 

do góry