Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tulsa: Kolejne wyroki więzienia za korupcję

W poniedziałek 14 grudnia ogłoszono wyroki w sprawie dwóch kolejnych osób uwikłanych w korupcyjny proceder w Departamencie Robót Publicznych w Tulsie. Obydwaj mężczyźni to przedstawiciele firm wykonujących zlecenia dla miasta.

Max E. Wolf z Owasso został skazany na cztery lata i dziewięć miesięcy pozbawienia wolności. Jak poinformował sędzia Terence Kern, został ponadto zobowiązany do zwrotu 939 078,56 dolarów. 57-letni Wolf przyznał się do winy 10 września tego roku.


Prokuratura w przedstawionym 15 stycznia akcie oskarżenia postawiła mu zarzuty korupcji oraz oszustwa na ogromne kwoty. Trwający proceder dotyczył  projektów na budowę ulic, mostów oraz wykonywanie innych prac publicznych.

Współpraca polegała na odpowiednim wynagradzaniu Martineza za jego pomoc w związku z dokonywanymi przez miasto na rzecz wykonawcy wypłatami z tytułu zawyżanych faktur, wystawianych przez Horizon Construction Co. Inc, na której czele stał Wolf.

Na karę pozbawienia wolności został również skazany drugi przedsiębiorca, Harlan Eugene Yocham z Sapulpy. Orzeczono wobec niego karę pięciu miesięcy więzienia. 8 września tego roku 50-letni Yocham przyznał się do zarzutu oszustwa w zamówieniach publicznych.

Źródło: tulsaworld.com (15.12.2009)
 

do góry