Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia w Permie odsłoniła zaniedbania

15.12.2009 Perm. Gniew Putina po wybuchu w Permie spowodował ustąpienie całego lokalnego rządu regionu. Wybuch w klubie w Permie na Syberii podczas pokazu fajerwerków spowodował śmierć wielu osób. Wiele z nich zginęło podczas próby ucieczki, która okazała się niemożliwa z powodu braku wyjść ewakuacyjnych.

Zaniedbania przeciwpożarowe spowodowały gniew premiera Władimira Putina, który wskazał, że dokumenty klubu były najzwyczajniej sfabrykowane. "Czy oni o tym wiedzieli? Oczywiście, że tak. Co sprawdzali urzędnicy miejscy? Dlaczego przymknęli na to oczy?" - dodał premier.

Zdaniem Putina tragedia odsłoniła wszystkie złe strony rosyjskiej biurokracji: niekompetencję, korupcję i powiązania z biznesem. Pokazała, że firmy i osoby prywatne wykupują się od przestrzegania gąszczu przepisów BHP, nakładanych przez różne urzędy centralne.

Premier napomknął o konieczności zmian w prawie, które zaostrzą kary dla urzędników naruszających zasady przy kontroli i nadzorze. Planowane zmiany miałyby uderzyć również w przedsiębiorców winnych zaniedbań.

Źródło: Reuters (11.12.2009)
 

 
 

do góry