Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bohater z WTC skazany za korupcję

Nowy Jork. Były urzędnik, niegdyś gloryfikowany bohater z 11 września został w zeszłotygodniowy piątek skazany za przyjmowanie łapówek. Mark Jakubek miał wyrażać zgodę na zawyżanie cen za prace porządkowe w miejscu zburzonego World Trade Center.

Sędziowie z Manhattanu skazali Marka Jakubka, byłego kierownika z Port Authority of New York and New Jersey oraz jego byłego współpracownika Anthony’ego Fontanettę. Postawione im zarzuty dotyczą między innymi korupcji gospodarczej.


50-letniemu Jakubkowi oraz 61-letniemu Fontanetcie grozi co najmniej rok więzienia. Dziesięć innych osób przyznało się do winy.

Jakubek był oklaskiwany za pomoc w ratowaniu ludzi uwięzionych w windzie podczas ataków terrorystycznych na WTC z 2001 roku. Wraz z kilkoma współpracownikami pospieszyli na pomoc uwięzionym w windzie ludziom, których wołanie dobiegło do biura Jakubka, mieszczącego się w budynku WTC.

Według prokuratury, wynajęta w lutym 2002 roku firma, której zadaniem było uprzątnięcie zmiażdżonych radiowozów, kawałków stali oraz innych elementów pozostałych po zburzonych wieżach WTC, zawyżała wydatki na sprzęt oraz wciągała na listy płac fikcyjnych pracowników.

Obrońcy usiłują przekonywać, że Jakubek i Fontanetta nie mieli żadnej wiedzy na temat zawyżania rachunków.

Źródło: news.yahoo.com (4.12.2009)

 

 

 

do góry