Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Monterrey: Zwolnienia funkcjonariuszy drogówki

Trzecie co do wielkości miasto Meksyku – Monterrey, zwolniło prawie jedną czwartą funkcjonariuszy policji drogowej. Przyczyną było oblanie przez policjantów testów mających na celu wykrycie korupcji i nieprawidłowości.

Połowę policjantów drogówki z Monterrey, w wyniku uzyskania przez nich słabych wyników testów, zobligowano do odbycia większej liczby szkoleń. Jedynie nieco ponad jedną czwartą funkcjonariuszy uznano za przygotowanych do wykonywania obowiązków.


Czystka przeprowadzona wśród funkcjonariuszy policji drogowej w Monterrey jest najnowszym działaniem podjętym w celu uporządkowania jej szeregów. Tego roku, w związku z podejrzeniami powiązania z przestępczością zorganizowaną, zatrzymano ponad 100 funkcjonariuszy policji.

Prezydent Meksyku Felipe Calderon potwierdza, że korupcja przenika meksykańską policję na wszystkich szczeblach. W celu walki z kartelami narkotykowymi na terenie całego kraju rozlokował dziesiątki tysięcy żołnierzy. W Monterrey, wojsko przechwyciło od handlarzy narkotyków spisy, prowadzące do biorących łapówki funkcjonariuszy policji.

Źródło: za Associated Press - heraldtribune.com (11.11.2009)

 

 

 

do góry