Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracownicy brytyjskiej armii oskarżeni o korupcję

Prokuratura w Niemczech prowadzi obszerne śledztwo w sprawie korupcji, dotyczącej przekupstwa cywilnych pracowników Armii Brytyjskiej stacjonującej w Niemczech, przez prywatne firmy oraz grabienia sklepów z uzbrojeniem.

Sprawa rozpoczęła się na początku tego roku, kiedy blisko 300 policjantów wraz z prokuratorami przeprowadziło akcję na terenach Armii Brytyjskiej w miastach Moenchengladbach, Elmpt, Paderborn oraz Herford. Skontrolowanych zostało również osiem lokalnych firm.


Początkowo niemieccy śledczy wytypowali 21 cywilnych pracowników brytyjskiego wojska, podejrzewanych o przyjmowanie pieniędzy w zamian za kontrakty na takie prace, jak renowacja i zaopatrywanie budynków wojska. Często kontrakty te były fikcyjne. Według oświadczenia wydanego przez prokuraturę z Wuppertal, płatności dokonywane były dla nieistniejących firm wydmuszek z tytułu fałszywych kontraktów „kosztujących brytyjski rząd miliony euro”.

Śledztwo, poza łapówkami płaconymi za kontrakty – spośród których niektóre istniały jedynie na papierze – obejmuje również wątek kradzieży ze sklepów armii.

Źródło: dailymail.co.uk (3.11.2009)

 

 

 

do góry