Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sztuka komiksu w walce z korupcją

W dniach 5- 26 listopada w Londynie odbędzie się Comica Festival 2009. W trakcie jego trwania przedstawiony zostanie antykorupcyjny komiks – nowatorski pomysł grupy „Ctrl.Alt.Shift”, mający na celu wzbudzenie, jak to określili twórcy „złości na korupcję w jej wielu przejawach”.

Zbiór rysunkowych historyjek przedstawia wszelkie formy korupcji, od sponsorowanych przez państwo morderstw w Kolumbii, do unicestwiania bogactw naturalnych w Kongo. Według twórców, dwie najbardziej drastyczne historie oparte są na faktach.

Jednym z wydawców antologii jest Paul Gravett, założyciel Comica Festival. Jak można przeczytać na stronie festiwalu, jest on przekonany, że komiksy są świetnym pomysłem na zainteresowanie młodych ludzi  zjawiskiem, które może ginąć w natłoku informacji.

Szefowa grupy „Ctrl.Alt.Shift”, Katrin Owusu, powiedziała, że pomysł z komiksem i wyobraźnią przelaną na paski powalił ją na kolana. Jej zdaniem korupcja była dotychczas uważana za istniejącą jedynie w krajach dotkniętych wojną.

Paul Grave dodaje: “W antologii jest nie tylko humor i złość, ale i nadzieja. Niektóre paski komiksowe mówią >>możemy coś zrobić<<".

Źródło: comicafestival.com

 

do góry