Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizja prezydenta Kenii Kibakiego

Jak relacjonuje dziennik "The Nation", prezydent Kibaki zaprezentował 20 października 2009 roku własną wizję odnowionej i majętnej Kenii, wolnej od przestępczości, korupcji i bezkarności.

Zaapelował do Kenijczyków w pierwszym miejscu o zarzucenie podziałów plemiennych oraz skoncentrowanie się na kwestiach, które ich jednoczą. Ponadto kres połozony musi zostać kulturze bezkarności.

„Pomimo przeciwności, którym musimy stawić czoła, na wyciągnięcie ręki widać możliwość transformacji Kenii w nowoczesne państwo z silnymi demokratycznymi i gospodarczymi instytucjami”, ogłosił prezydent Kibaki. „Nie możemy rozpraszać naszej energii na sprawy, które nas dzielą, lecz skierować ją ku licznym kwestiom i podobieństwom, które nas łączą. Nie wolno nam stracić z oczu wizji. Podobnie nie powinniśmy stracić z oczu postępu, jaki do tej pory osiągnęliśmy”.

Przemawiający z okazji święta Kenyatta prezydent ogłosił, że rząd z nową siłą zabierze się do zastopowania fali korupcji i przestępczości. Ma to stanowić element wypełniania wcześniej powziętych zobowiązań wyborczych. Podjęte mają być reformy w wymiarze sprawiedliwości.

Prezydent polecił także podjęcie zdecydowanych działań przeciwko funkcjonariuszom państwa uwikłanym w korupcyjną działalność. Ponadto zaapelował do obywateli o informowanie o każdym urzędniku, który domagałby się łapówki, do prywatnych przedsiębiorców zaś o nie nakłanianie ich poprzez oferowanie łapówek do uprzywilejowanego traktowania.
Źródło: nation.co.ke (20.10.2009)

 

 

do góry