Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bogaci w tarapatach

30.09.2009 Pekin. Hurun Report jest uważany za wiarygodną publikację, przedstawiającą szybko następujące zmiany w chińskiej gospodarce.

W 1999 roku pomysłodawca Listy Najbogatszych Chińczyków, stworzył, jak to przedstawiono na stronie deliveringcommunications.com, unikalną platformę, która dostarcza dogłębnych informacji na temat najbogatszych osób, a także publikuje z nimi wywiady.

Nie pomija również ich pasji: egzotycznych podróży, drogich zabawek, tj. samochodów, zegarków, zbiorów sztuki, jachtów, alkoholi i innych luksusowych dóbr. Dane te stanowią ciekawe, wiarygodne i bardzo pouczające źródło. Hurun ukazuje się sześć razy w roku w 40 tysiącach egzemplarzy.

Hurun Report rokrocznie publikuje listę najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi w Chinach. W ostatnim wydaniu z sierpnia tego roku, na celownik wzięto tych, którzy mają kłopoty z prawem.

Z tej listy, 30 zostało oskarżonych lub są w trakcie śledztwa w sprawie o korupcję. 9 z 1330 przedsiębiorców w ciągu ostatnich 10 lat było skazanych lub oczekuje na proces. Kolejnych 10 jest w kręgu zainteresowania władz, 7 było podejrzanych, ale rezultaty śledztwa pozostają nieznane, 7 zniknęło z życia publicznego, a 6 po prostu nie żyje.

Jak wskazuje raport Hurun, zatytułowany „Bogaci w tarapatach” pod koniec lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku prawo zabraniało posiadania kont bankowych przez prywatne przedsiębiorstwa. Problemy z gromadzeniem funduszy prowadziły często do oszustw podatkowych.

Niemniej z listy miliarderów odsetek osób, które miały problemy z prawem wynosi 1,4, co według niektórych jest zjawiskiem normalnym.

 

Źródło: hurun.net; deliveringcommunications.com

do góry