Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Quebec w walce z korupcją

22.09.2009 Montreal. Władze Quebecu twierdzą, że intensyfikują wysiłki zmierzające do zwalczenia korupcji i oszustw gospodarczych w tej prowincji, co ma stanowić odpowiedź na społeczne oburzenie w obliczu przestępczości białych kołnierzyków.

Jak poinformował dziennik "Globe and Mail" powołany ma zostać specjalny oddział ok. 20 śledczych, ktory będzie skierowany do prowadzenia działań w sprawie potencjalnych przypadków korupcji – włącznie z infiltrowaniem zorganizowanej przestępczości – w branży budowlanej oraz samorządzie terytorialnym. Wzmocnione mają zostać także możliwości ścigania oszustw w Autorité des marchés financiers – miejscowym odpowiedniku Komisji Nadzoru Finansowego.

Oświadczenie miejscowych władz złożone zostało w chwili, gdy mieszkańcy Quebecu dzień w dzień informowani są o oszustwach inwestorów i wątpliwych wydatkach samorządowych.

Doniesienia o poczynaniach niektórych firm z branży doradztwa finansowego, które obecnie stoją w obliczu zarzutów kryminalnych oraz wrażenie nieporadności i powolności miejscowego KNF w chronieniu słabszych inwestorów, zbulwersowały opinię publiczną.

Tymczasem w Montrealu, stolicy prowincji Quebec zbliżają się wybory lokalne, zaś władze miasta oskarżane są o oszustwa, łapownictwo oraz nieprzejrzyste procedury przyznawania kontraktów na zamówienia publiczne. Zaowocowało to wszczęciem szeregu policyjnych dochodzeń.

Źródło: theglobeandmail.com (15.09.2009)

do góry