Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miedwiediew wytyka rosyjskie słabości

Moskwa. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew uważa, że rosyjska demokracja jest słaba, a jej gospodarka nieudolna. Opublikowany na rosyjskim portalu internetowym Gazeta.ru artykuł to kolejna w ostatnim czasie próba prezydenta Miedwiediewa zdystansowania się od spuścizny jego poprzednika Władimira Putina.

Prezydent Miedwiediew, kreśląc własną wizję przyszłości Rosji, mówi o swoich największych wyzwaniach – modernizacji gospodarki, walce z korupcją oraz położeniu kresu państwowemu paternalizmowi.


„Nieefektywna gospodarka, na wpół sowiecka sfera socjalna, kulejąca demokracja, niekorzystne tendencje demograficzne oraz niestabilna sytuacja na Kaukazie. To ogromne problemy, nawet dla takiego kraju, jak Rosja”, mówi Miedwiediew. “Zrównoważona demokracja  zapewni polityczną i gospodarczą elastyczność, której Rosja potrzebuje”, powiedział. „Rosyjski system polityczny będzie otwarty, elastyczny i złożony”.

Prezydent obiecał nie dokonywać zmian w Rosji kosztem politycznych czy społecznych wolności, przywołując w tym kontekście negatywne wzorce cara Piotra Wielkiego i sowieckiego dyktatora Józefa Stalina. Jak powiedział, „imponujące rezultaty dwóch największych w dziejach historii kraju reform, okupione były zniszczeniem, upokorzeniem i eksterminacją milionów naszych rodaków”.

Źródło: thestar.com.my (10.09.2009)

do góry