Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bagdad: Siły bezpieczeństwa przekupione za 10 000 $

Bagdad. Zamachowcy odpowiedzialni za zeszłotygodniowe zamachy bombowe zapłacili 10 tysięcy dolarów łapówki, by przeprowadzić wyładowane ładunkami wybuchowymi ciężarówki przez punkty kontrolne w pobliże irackiego Ministerstwa Finansów, wynika z ujawnionych w niedzielę zeznań jednego z podejrzanych o zorganizowanie zamachów.

Próbując odeprzeć falę krytyki na temat luk w systemie bezpieczeństwa, irackie wojsko ujawniło wyznanie sunnity uznanego za organizatora jednego z dwóch samobójczych zamachów bombowych, których celem były budynki rządowe w Bagdadzie.


Iraccy ustawodawcy wraz z innymi wysokimi urzędnikami wezwali do wszczęcia dochodzenia. Jego celem ma być odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zamachowcy zdołali przedostać się wypełnionymi materiałami wybuchowymi ciężarówkami na tak bliską odległość od państwowych instytucji, znajdujących się w samym sercu stolicy.

Rzecznik bagdadzkiej policji, generał Qassim Al-Moussawi poinformował, że człowiek ten był członkiem zdelegalizowanej partii Baas przewodzonej przez Saddama Husajna i przyznał się w obecności swojego obrońcy i szefa prokuratury do nadzorowania zamachów na Ministerstwo Finansów w Bagdadzie.

Źródło: newsok.com (24.08.2009)

 

 

do góry