Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siemens będzie płacił 5 milionów euro rocznie

Waszyngton. Siemens zgodził się wpłacać po 5 milionów euro rocznie, przez 15 kolejnych lat na fundusz walki z korupcją, poinformował Bank Światowy. Ustalenia takie zostały poczynione w ramach ugody zawartej w związku z ujawnieniem korupcji w jednej ze spółek zależnych Siemensa w Rosji, przy okazji realizacji jednego z projektów Banku Światowego.

Jak twierdzi Bank, rosyjski Siemens w latach 2005-2006 w związku z realizacją projektu transportowego finansowanego przez Bank Światowy, zapłacił łącznie ponad 3 miliony dolarów łapówek.

Postanowienia ugody zawierają zobowiązanie Siemensa do wypłaty łącznie 100 milionów dolarów w ciągu kolejnych 15 lat. Środki mają być przeznaczone na wspieranie działań zwalczających korupcję.

W ramach zawartej ugody Siemens zobowiązał się również do współpracy mającej na celu zmianę praktyk funkcjonujących w przemyśle, w zamówieniach oraz do podjęcia wspólnie z Bankiem Światowym działań mających na celu zwalczanie oszustw oraz korupcji. Firma zobowiązała się również przez 2 lata nie ubiegać się o udział w przedsięwzięciach finansowanych przez Bank Światowy. Siemens nie ma zatem prawa ubiegać się o udział w tych projektach do 31 grudnia 2010 roku.

Źródła: worldbank.org, syracuse.com  (2.07.2009)

do góry