Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rosja: reporter tropiący korupcję nie żyje

2.07.2009. Nowojorski Komitet Obrony Dziennikarzy (Committee to Protect Journalists) wezwał do przeprowadzenia w tej sprawie dochodzenia w sprawie śmierci dziennikarza.

Rosyjski reporter zajmujący się tropieniem przypadków korupcji zmarł w poniedziałek z powodu odniesionych 30 kwietnia obrażeń głowy. Jak poinformowała we wtorek policja, powodem odniesionych obrażeń i w konsekwencji śmierci dziennikarza, był upadek, jakiego doznał będąc pod wpływem alkoholu. Jego współpracownicy twierdzą jednak, że nie był to upadek, a zemsta za ujawnianie niewygodnych informacji.

Committee to Protect Journalists twierdzi, że mógł zostać obrany za cel, ponieważ zajmował się niewygodnymi sprawami korupcji w lokalnych organach ścigania, urzędach państwowych oraz prokuraturze.

Rosja jest uważana za trzeci, za Irakiem i Algierią najbardziej niebezpieczny dla dziennikarzy kraj. Od czasu upadku Związku Radzieckiego w Rosji zabito ich blisko 50, w tym jawnie krytykującą Kreml Annę Politkowską i amerykańskiego dziennikarza Paula Klebnikowa - podaje portal startibune.com.

Źródło: startribune.com (30.06.2009)

do góry