Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obrońca Madoffa prosi o 12 lat więzienia

Opublikowano 24.06.2009

oprac. Wydział Informacji Antykorupcyjnej DP CBA

 

 

Nowy Jork. Iry Lee Sorkin, prawnik Bernarda Madoffa, oszusta, któremu grozi 150 lat więzienia, prosi sąd o wymierzenie swojemu klientowi kary 12 lat pozbawienia wolności. Ogłoszenie wyroku w tej głośnej sprawie zaplanowane jest na 29 czerwca.

Sędzia sądu okręgowego na Manhattanie Denny Chin, otrzymał od adwokata Madoffa prośbę o 12 lat więzienia dla jego klienta. Adwokat skupił się na „dojrzałym” wieku swojego klienta, który ma ponad 70 lat. Podniósł również kwestię jego „pokojowego usposobienia”, jak też fakt dobrowolnego oddania się w ręce organów ścigania.

„Pan Madoff ma obecnie 71 lat, a biorąc pod uwagę średnią długość życia, pozostało mu jeszcze 13 lat”, napisał Sorkin. Adwokat przekonywał, że wyrok 12 lat więzienia, co stanowi dla jego klienta niewiele mniej, niż wyrok dożywocia, dostatecznie spełni funkcję odstraszającą i ochronną, będąc jednocześnie poszanowaniem zasady nakazującej przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa.

Przedstawiciel 16 osób poszkodowanych przez Madoffa, Jerry Reisman powiedział, że według niego Madoff zasługuje na najwyższy możliwy wymiar kary. „Zniszczył ludziom życie. (…) To socjopata. Nie przejmuje się tymi, których zniszczył. Obejmie cię ramieniem, okaże swoją pomoc i zabierze twoje pieniądze”, mówił Reisman.

Źródło: money.cnn.com (23.06.2009)

 

 

do góry