Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CPP pochwala rząd za starania antykorupcyjne

Ghana. Ludowa Partia Konwencji (Convention People’s Party - CPP) pochwaliła rząd prezydenta Millsa za wykazanie pewnego zaangażowania w celu ograniczenia wysokiego wskaźnika korupcji w kraju, poprzez ustanowienie różnych komisji mających na celu badanie podejrzanych transakcji niektórych członków poprzedniej administracji.

Jednakże, w oświadczeniu wydanym przez sekretariat partii w regionie Aszanti w Ghanie,  przedstawiciele partii oczekują od prezydenta Millsa zapewnienia, że każdy, bez względu na to czy pochodzi z Nowej Partii Patriotycznej (New Patriotic Party - NPP), czy z Narodowego Kongresu Demokratycznego (National Democratic Congress – NDC), do którego przynależy obecny prezydent Ghany, pójdzie do więzienia, jeśli okaże się, że dopuścił się korupcji.


W oświadczeniu sygnowanym przez sekretarza regionalnego Akwasi Bosompema Boatenga pada stwierdzenie, że wysoka korupcja jest spowodowana syndromem “szybkiego bogacenia się”, zdobywaniem możliwie największych pieniędzy w możliwie najkrótszym czasie, który to  naruszył konstrukcję całego społeczeństwa.
 
Źródło: modernghana.com (17.06.2009)

 * praktycy „sakawy” to oszuści oferujący nadzwyczaj atrakcyjne oferty biznesowe, które mają na celu szybkie wzbogacenie się, zgodnie z zasadą „get-rich-quick”

do góry