Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grecja: Kolejne zatrzymania w sprawie Siemensa

Ateny. Żona oraz starsza córka Christosa Karavellasa, zbiegłego byłego dyrektora finansowego greckiej filii niemieckiego giganta przemysłowego, Siemensa AG, zostały aresztowane za domniemany współudział w praniu pieniędzy, poinformował sąd.

Prowadzący sprawę sędzia zgodził się na zwolnienie za kaucją dwóch pozostałych córek Karavellasa, którym przedstawiono takie same zarzuty. By wyjść na wolność, każda z córek musiała zapłacić po milionie euro.


Prowadzone w Grecji dochodzenie obejmuje podejrzenie korupcji w zawieraniu kontraktów państwowych, co nadwerężyło zaufanie społeczne do greckiej władzy.

Parlament jednak zablokował próby rozszerzenia śledztwa na polityków, pomimo powszechnych doniesień mediów mówiących o tym, że główne partie w kraju prawdopodobnie przyjmowały od Siemensa łapówki.
     
Karavellas jest oskarżony o łapownictwo i pranie pieniędzy. W zeszłym tygodniu, po tym, jak nie stawił się przed sądem, został wydany nakaz jego aresztowania. Karavellas prawdopodobnie przebywa za granicą. Jak twierdzi Minister Spraw Zagranicznych, próbował wykonać przelew na dużą kwotę do Urugwaju, gdzie zamierzał zakupić nieruchomość.

Źródło: syracuse.com (2.06.2009)

do góry