Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Transparency International szuka bohaterów

Transparency International ogłosiła przyjmowanie propozycji do Nagrody Uczciwości – Integrity Award 2009. Nagroda ta przyznawana jest za odwagę, wyjątkowe przywództwo, czy innowacyjne podejście do walki z korupcją w szczególnie niesprzyjających, bądź niebezpiecznych warunkach.

TI rozpoczęło ósmą edycję Integrity Award, którym to wyróżnieniem nagrodzeni w latach poprzednich zostały osoby prywatne i organizacje z Azji, Afryki, Europy, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu. Nagrodzone osoby uznano za inspirację z  korupcją i są wśród wśród nich dziennikarze, prokuratorzy, urzędnicy rządowi, księgowi i liderzy grup obywatelskich.

W zeszłym roku TI uhonorowała brytyjskiego dziennikarza śledczego z „Guardian” – Davida Leigh’a oraz Romana Szlejnowa – dziennikarza z rosyjskiej „Nowej Gazety” za ich bezkompromisowe ujawnianie utrudnień biurokratycznych.

"Zwycięzcy tej nagrody są nadzieją i wsparciem – pokazują, że również zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy. Laureaci Integrity Award są bohaterami w walce z korupcją” -  powiedziała przewodnicząca TI , Huguette Libelle.


Źródło: transparency.org

do góry