Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mąż Tessy Jowell kłamał, twierdzą sędziowie

Brytyjski prawnik, skazany na karę pozbawienia wolności za przyjęcie 400 tysięcy funtów łapówki od Silvio Berlusconiego kłamał w sądzie, orzekli sędziowie. David Mills, mąż brytyjskiej minister Tessy Jowell, obecnie pozostający z nią w separacji, dopuścił się krzywoprzysięstwa w dwóch procesach, orzekli włoscy sędziowie.

W uzasadnieniu wyroku uznającego go winnym popełnienia przestępstwa korupcyjnego stwierdzili również, że skłamał w sprawie włoskiego premiera, by pomóc mu oczyścić się ze stawianych mu zarzutów i zatrzymać zyski.

Mills, skazany w lutym tego roku na karę czterech i pół roku pozbawienia wolności, złożył apelację od wyroku.

Berlusconi konsekwentnie zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi jego osoby w zarzucanych czynach. Jego zwolennicy zaś nie mają wątpliwości, że stawiane Berlusconiemu zarzuty są umotywowane politycznie.

Mills miał przyjąć pieniądze w zamian za złożenie nieprawdziwych zeznań w dwóch procesach korupcyjnych z udziałem premiera Berlusconiego. Według prokuratorów Mills przeznaczył otrzymane pieniądze na spłatę hipoteki domu w Londynie, który dzieli razem z jeszcze obecną żoną Tessą Jowell. Przeprowadzone dochodzenie wykazało jednak, że Jowell nie uczestniczyła w „interesach” Millsa i w związku z tym, nie zostały jej przedstawione żadne zarzuty.

Źródło: news.bbc.co.uk (19.05.2009)

 

 

 

do góry