Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent Mills: będziemy rozliczać każdą pesewę

Prezydent Ghany John Evans Atta Mills zapewniał, że wszelkie uzyskane z wydobycia ropy w Ghanie dochody zostaną przeznaczone na zmniejszanie ubóstwa w kraju.

Wraz z odkryciem złóż ropy w ilościach komercyjnych, oczekuje się, że Ghana zdoła wydobyć ponad 120 tysięcy baryłek ropy w 2010 roku.


Jednakże pojawiły się obawy dotyczące wydatkowania przychodów z wydobywanej ropy, spowodowane w dużej mierze groźbą korupcji na wysokich szczeblach. Obawy istnieją również o to, że wydobycie ropy może prowadzić do ewentualnych konfliktów, szczególnie na obszarach, gdzie występują złoża surowca.

W wywiadzie udzielonym stacji BBC, prezydent Mills stanowczo zapewnił, że „rozliczana będzie każda pesewa pochodząca z wpływów z ropy naftowej”. Wywiadu prezydent Mills udzielił w ramach trzydniowej oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii.

Prezydent Mills, czyniąc zapewnienia o kontroli wydatkowania środków uzyskanych z ropy, miał na uwadze między innymi gorzkie doświadczenia innych krajów, dla których ropa naftowa stała się bardziej przekleństwem, niż błogosławieństwem.

Powiedział, że rząd otrzymał pomoc finansową od Międzynarodowego Funduszu Walutowego, która zostanie przeznaczona na usprawnienie gospodarki kraju.                          

Źródło: news.myjoyonline.com (07.05.2009)

 

 

 

do góry