Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żołnierze z Korei Płd. skazani za korupcję w Iraku

Seul. Trzech południowokoreańskich żołnierzy zostało skazanych za przyjmowanie oraz żądanie łapówek podczas służby w ramach amerykańskiej misji w Iraku.

Jeden z oskarżonych żołnierzy, kapitan Park, został w zeszłym miesiącu skazany przez południowokoreański sąd wojskowy na trzy lata więzienia za przyjęcie od lokalnej firmy zajmującej się wykonywaniem projektów budowlanych w północnej prowincji Iraku – Irbil, 25 tysięcy dolarów oraz kamery cyfrowej o wartości 800 dolarów, w zamian za korzyści administracyjne. 30 – letni kapitan oferował takie korzyści, jak przedłużanie końcowego terminu wykonania prac budowlanych oraz niedbały nadzór nad tymi pracami.


Dwóch pozostałych żołnierzy, starszy sierżant Kim oraz major Lee, otrzymali wyroki pozbawienia wolności w zawieszeniu, za żądanie łapówek od innych irackich firm.

Wszyscy trzej skazani żołnierze przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, jednak odwołali się od wyroków do sądu wojskowego wyższej instancji, argumentując, że orzeczone kary są zbyt surowe.

Źródło: newsobserver.com (05.05.2009)

do góry